Alovės mokiniai projekte ,,Sveikas kaip ridikas“

  • Paskelbė : Jurga Diksienė
  • Paskelbta: 2020-09-21
  • Kategorija: Renginiai

Nors moksliniai įrodymai neginčijami – fizinis aktyvumas teigiamai veikia visus žmogaus gyvenimo aspektus, remiantis Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, Lietuva užima priešpaskutinę vietą fizinio aktyvumo srityje.

Viena iš svarbiausių aplinkų, kurioje turi būti efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui yra ugdymo įstaiga. Mokykla ar darželis, kurioje vaikai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, turi didelį potencialą sukurti tinkamą terpę ugdytinių fizinio aktyvumo skatinimui ne tik per kūno kultūros užsiėmimus, bet ir visą jų buvimo ugdymo įstaigoje laiką.

Projektas „Sveikas kaip ridikas. Renginiai“ – Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“ – skirtas Lietuvos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikams (10 - 12 metų) bei jų pedagogams, skatinant fizinį vaikų aktyvumą gamtoje.

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

2020 m. rugsėjo 18 d. Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyrius  dalyvavo Nacionaliniame vaikų žygyje „Sveikas kaip ridikas“, kurio tikslas – skatinti Lietuvos ugdymo įstaigas taikyti fizinio aktyvumo veiklas ugdymo procese. Dalyvaudami žygyje  vaikai išbandė savo fizines galias, patyrė žygiavimo, sportavimo ir buvimo gamtoje džiaugsmą. Tuo tarpu pedagogai atrado neįprastų, fizinį aktyvumą skatinančių veiklos formų. Taip pat, Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“ atkreipė vaikų dėmesį, kaip smagu yra sportuoti kartu bei parodė, kad judėjimas gamtoje yra geras įprotis visam gyvenimui!

Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyrius dėkoja Lietuvos Vaikų ir Jaunimo centrui už pagalbą organizuojant renginį ir tikisi susitikti kitais metais!

 

Skyriaus informacija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos