„ZuZu“ - Dzūkijos regiono MMB mugės III vietos laimėtojos!

  • Paskelbė : Jurga Diksienė
  • Paskelbta: 2018-04-24
  • Kategorija: Aktualijos

Kokiais aromatais dvelkia dzūkiškas kvapas? Atsakymą į šį klausimą rado Alytaus rajono Daugų V. Mirono gimnazijos moksleivės, ne tik sukūrusios dzūkišką kvapą, bet ir siūlančios jo įsigyti visiems norintiems. Savo originalų produktą merginos pristatė Dzūkijos regiono mokomųjų mokinių bendrovių mugėje.

Ji vyko penktadienį Alytuje, prekybos centre. Jaunieji verslininkai pristatė savo idėjas ir siūlė įsigyti įdomių dalykų – kad ir tikro dzūkiško kvapo už penkis eurus.

Tokius namų kvapus, pagamintus iš ekologiškų eterinių aliejų, siūlė į Alytų atvykusios gimnazistės iš Daugų. Merginų idėja sudomino ne vieną, mat jos pristatė ne įprastus, o Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtus kvapus. Kiekvienam etnografiniam regionui merginos sukūrė savitą kvapą. Mugės lankytojai galėjo įkvėpti ir Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos kvapų.

Medines dėžutes, į kurias įstatytos eterinių aliejų pripildytos nedidelės talpos, merginos kūrė savomis rankomis. Jos siuvo ir įpakavimo maišelius.

Gimnazistės mugėje kvapų talpas išdėliojo rankų darbo Lietuvos žemėlapio kontūruose, pagal tai, kurį regioną kuris kvapas atspindi.

„Ši mūsų idėja – tai dovana Lietuvai mums visiems svarbios sukakties proga. Derindamos kvapus, galvojome apie mūsų tautiečius, jų temperamentą“, - pasakojo jaunosios verslininkės.

Užburiančiam kvapui neatsispyrė ir Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius, iš jaunųjų verslininkų įsigijęs jų produkcijos.

Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos IIg klasės mokinių bendrovė „ZuZu“ buvo pripažinta viena iš geriausių Dzūkijos regione ir iškovojo III vietą, bei „draugiškiausia aplinkai bendrovė“ nominaciją.

Ekonomikos ir verslo mokytojas Modestas Raudonis

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos