„Knygos padeda neskubėti ”

  • Paskelbė : Jurga Diksienė
  • Paskelbta: 2019-04-06
  • Kategorija: Renginiai

„Skubu!.. Neturiu laiko!.. Sudie!..” – tai šūksniai, kurie skambėjo daugelyje pasaulio bibliotekų ir mokyklų. Jais pradėjome renginį su Pepėmis Ilgakojinėmis , atbėgusiomis į tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimą organizuojamą Alytaus r. savivaldybės viešosios bibliotekos Daugų filialo darbuotojų. Paklausus, kokia šiandien diena, ne visi žinojo, kad kasmet balandžio 2 d., tuomet, kai gimė garsusis pasakų kūrėjas Hansas Christianas Andersenas,  visame pasaulyje švenčiama tarptautinė vaikų knygos diena, suvienijanti visus pasaulio vaikų literatūros skaitytojus.

Bibliotekininkė skaitė mylimo rašytojo, gerai žinomo tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, Kęstučio Kasparavičiaus kreipimąsi  į viso pasaulio vaikus, kadangi šie metai ypatingi – Lietuva tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju.

„Knygos padeda neskubėti”- taip rašytojas sako vaikams. Jis siūlo vaikams paimti knygą į rankas, atsisėsti, pasijusti kažkaip kitaip, pasinerti į apmąstymų, fantazijų pasaulį. Rašytojas piešia tikrovės vaizdus, todėl vaikams lengviau klausyti, kai matyti tekstą ir iliustracijas gali projektoriaus pagalba.

 „Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!” -  kreipimąsi  į vaikus baigia rašytojas. Vaikai susimąsto, palinksi galvelėmis... Išgyvenę garsinio skaitymo ir teksto klausymosi malonumą, visi pasineriame į Astridos Lindgren ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos teatrinukų (vadovė Žiedūnė Maldonienė) „Pepės Ilgakojinės” apmąstymus apie skaitymą ir mokyklą, juk vaikystė gražiausias ir nerūpestingiausias gyvenimo metas.

Ačiū Daugų Vlado Mirono gimnazijos administracijai, pradinukams, jų mokytojoms, teatrinukams, jų vadovei, bibliotekos renginių lankytojams, kad galėjome visi kartu švęsti Tarptautinę vaikų knygos dienos popietę. Bibliotekoje veikia Kęstučio Kasparavičiaus knygų paroda, kviečiame aplankyti ir patinkančią knygelę paskaityti, juk gal dar neišgyvenote to stebuklo, kad kai skaitote, knyga skaito jus?

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Daugų filialo vyresn. bibliotekininkė

Lina Jakimavičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos