Mokinių konferencija „Jie garsina Daugų mokyklą“

  • Paskelbė :
  • Paskelbta: 2017-10-19
  • Kategorija: Renginiai

Visą šią spalio savaitę Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendruomenė skiria paminėti Daugų parapinės mokyklos 240 - ąsias metines. Taigi minėdami šią svarbią tiek mokyklai, tiek miesteliui dieną kalbame apie asmenybes. Kiekvieno žmogaus savitumą sudaro įgimti bruožai, tai pat tie, kuriuos suformavo aplinka, ir tie, kuriuos išsiugdė jis pats. Individas asmenybe virsta palaipsniui, įsijungdamas į grupes, užmegzdamas santykius su kitais grupės nariais ir priimdamas grupėse susidariusias vertybių ir vertybinių orientacijų sistemas. Mokinių konferencijos metu buvo kalbama apie asmenybes, kurios išaugo Daugų mokykloje.

Projektas suplanuotas dvejiems metams. Konferencijoje mokiniai pristatė pirmųjų metų tyrimo rezultatus. Tyrimą vykdė visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, jų auklėtojos ir mokytojos, tėveliai, seneliai ir net kaimynai. Klasės turėjo pirmame etape ištirti 4 laidas ir šiandieną maža tyrimo dalele pasidalinti. Rado daug garsių žmonių, gražių sėkmės istorijų, dar daugiau yra žmonių kurie užaugo gerais žmonėmis. Kaip sakė viena buvusi mokinė: ,,Mūsų laidoje nebuvo tokių mokinių, kurie garsintų mokyklą. Tai žmonės baigę pagal galimybes mokslus ir sąžiningai, garbingai atliko savo pareigas. Augino savo vaikus, dabar dauguma išėję į pensiją, padeda auginti anūkus. Labai nuoširdūs ir šilti žmonės." (XIX laida)

Konferencijoje buvo papasakota apie mokslininkus, menininkus, politikus, medikus, verslininkus ir kitų specialybių žmones, kurie baigė Daugų mokyklą. Džiugu, kad savo sėkmės istorija pasidalijo 57 laidos abiturientas Kęstutis Gramba, kurio įkvepiantis pasakojimas prikaustė mokinių dėmesį. Apie save mokykloje prisiminė gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius ir Daugų seniūnijos seniūnė Irma Kašėtienė.

Tiek mokytojai, tiek mokiniai, kažkada mynę Daugų mokyklos slenkstį, savo buvimu yra palikę kokį nors pėdsaką mūsų mokyklos istorijoje, o šioji savo ruožtu paliko žymę kiekvieno jų gyvenime, taigi bent prie kelių istorijų šiandien ir prisilietėme.

Tyrimas bus tęsiamas ir tikimės sužinote dar daugiau sėkmės istorijų, kurios garsina mūsų mokyklą.

Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos

Istorijos mokytoja Virginija Svinkūnienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos