Penktokai įsigijo dviračių vairuotojų pažymėjimus

  • Paskelbė :
  • Paskelbta: 2017-05-22
  • Kategorija: Renginiai

Dviračių vairuotojų egzaminas

Gegužės 19 dieną Daugų Vlado Mirono gimnazijoje 5a klasės mokiniai laikė egzaminą, kad gautų dviračių vairuotojų pažymėjimą. Mokinius egzaminavo Alytaus apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja Laura Svolkinaitė, kelių policijos skyriaus veiklos organizavimo ir prevencijos grupės tyrėja Kristina Vaišnoraitė, žmogaus saugos mokytoja Rasa Aleksandravičienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė Marina Juonienė ir kūno kultūros mokytojas Algis Cincilevičius.

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu, gale turi būti raudonos šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai. Važiuojant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba segėti atšvaitus. Tiek dviračio vairuotojai, tiek dviračio keleiviai iki 18 metų, važiuodami keliu, privalo dėvėti užsegtą dviratininko šalmą. Vyresniems nei 18 metų asmenims tai daryti tik rekomenduojama. Dviračių vairuotojai privalo laikytis kelių eismo taisyklių. Šiuos reikalavimus turi žinoti kiekvienas dviratininkas ir, žinoma, dviračius perkantys ir atsakingi už savo vaikų elgesį - tėvai.
Egzaminą stebėję pareigūnės pasveikino visus išlaikiusius, palinkėjo sėkmės keliuose, akcentavo, kad būtina gerbti visus šalia esančius eismo dalyvius, saugoti savo ir kitų gyvybę, būti atidiems ir neužmiršti, kad Kelių eismo taisyklės galioja visiems.

Mokytoja Rasa Aleksandravičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos