MIRONO KELIAS 2016

  • Paskelbė :
  • Paskelbta: 2016-05-20
  • Kategorija: Renginiai

Septintoji kelionė Mirono keliuGegužės 19 dieną jau septintąjį kartą suorganizuotas vienas iš gražiausių ir prasmingiausių renginių Daugų Vlado Mirono gimnazijoje - „Mirono kelias". Tai renginys, kuris skatina jaunąją kartą gyventi sveiką ir aktyvų gyvenimą, domėtis savo krašto istorija, keliauti, atrasti ir puoselėti savo talentus, gebėjimus, pažinti draugą, suteikti pagalbą... Galima tęsti ir tęsti šio renginio metu puoselėjamų vertybių sąrašą. Tai labai integralus, visapusiškai ugdantis jauną žmogų renginys. Daugų Vlado Mirono gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius už „Mirono kelio" idėją ir žmogiškųjų vertybių puoselėjimą šiemet buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos raštu.
Renginys tradiciškai prasidėjo Mirono koplyčioje šventų mišių auka už kunigą, Lietuvos nepriklausomybės akto signatarą, Ministrą pirmininką, Lietuvos kariuomenės kapelioną, politinį kalinį Vladą Mironą bei už visus renginio dalyvius. Šventas mišias aukojo Daugų parapijos kunigas Vidas Jelinskas ir Jiezno parapijos kunigas Rolandas Bičkauskas.
Kunigas Vidas priminė tradicinės „Mirono kelio" taurės simbolinę reikšmę ir palinkėjo visiems dalyviams būti tokiems pat stipriems kaip metalas ir akmuo, iš kurių pagaminta pereinamoji taurė. O kunigo Rolando pasakyti žodžiai: „Nors laimėtojas gali būti tik vienas - nenusiminkite, Dievas besąlygiškai myli jus visus, jūs visi tokie, kokie esate, reikalingi Jam",- daugeliui dalyvių suteikė ramybės ir pasitikėjimo.
Po mišių gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius pasveikino visus dalyvius, palinkėjo jiems sėkmės, padėkojo už Mirono vardo garsinimą, už norą tęsti gražią ir prasmingą „Mirono kelio" tradiciją, padėkojo Alytaus rajono savivaldybei už finansinę paramą organizuojant šį renginį. Direktorius pristatė šventėje dalyvaujančius svečius: Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoją Arvydą Balčiūną, politologą Lauryną Kasčiūną, Alytaus rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausiąjį specialistą Joną Žemaitį, Seimo nario Raimundo Markausko padėjėją Jurgitą Sakalauskaitę, Daugų seniūno pavaduotoją Algirdą Marčiukonį.
Politologas Laurynas Kasčiūnas skaitė pranešimą apie politinį Vlado Mirono kelią. Savo pranešime politologas pabrėžė, kad Mirono idealas - tautinė Lietuva. kad šis idealas pradėjo formuotis dar Mironui besimokant Mintaujos gimnazijoje. Mironas kiek įmanydamas priešinosi rusifikacijai: nepaisė draudimo skaityti ir melstis lietuvių kalba, organizavo slaptą lietuvybės puoselėjimo draugiją ir pan. „Jei ne tokie žmonės kaip Mironas, šiandien greičiausiai negalėtume kalbėti apie Kovo 11 - ąją, apie laisvą, nepriklausomą, šiandien žinomą visame pasaulyje Lietuvą", - kalbėjo politologas.
Kas yra „Mirono kelias"? Tai tradicinis Daugų Vlado Mirono gimnazijos renginys, iš pradžių buvęs tik rajoninis, vėliau tapo respublikiniu, o dabar ir tarptautiniu renginiu. Jo metu mokinių komandos rungiasi estafetinio bėgimo trasoje, kuri prasideda nuo V. Mirono koplyčios Bukauciškių kaime ir baigiasi gimnazijos stadione. Ši atkarpa tarsi simbolizuoja Mirono gyvenimo kelią - ėjimą iš šventovės į tautą, nešant lietuviams žinią apie būtinybę kalbėti gimtąja kalba, apie galimybę būti laisviems ir nepriklausomiems.
O kol vieni mokiniai lenktyniauja kelyje, rodydami savo fizines galias ir ištvermę, kiti varžosi istorijos žinių konkurse ir atsakinėja į pedagogų paruoštus klausimus iš Lietuvos istorijos.
Šiemet „Mirono kelyje" dalyvavo net dvylika komandų: Simno gimnazijos, Butrimonių, Miroslavo, Daugų Vlado Mirono, Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago, Alytaus Šv. Benedikto, Varėnos „Ąžuolo", Alytaus profesinio rengimo centro, Prienų rajono Stakliškių, Vilniaus Senvagės, Punsko Dariaus ir Girėno, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos.
Tradicinė pereinamoji „Mirono kelio" taurė atiteko Alytaus Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos mokinių komandai. Jie pirmieji įveikė estafetinio bėgimo trasą. Antrieji buvo Varėnos Ąžuolo gimnazijos mokiniai, treti atbėgo Daugų Vlado Mirono gimnazistai. Jie visi buvo apdovanoti labai vertingais prizais: kelione į Druskininkų vandens pramogų parką, išvyka į Anykščius, pramogine kelione baidarėmis pasirinkta Lietuvos upe.
Už laimėtą pirmąją vietą istorinių žinių konkurse Daugų Vlado Mirono gimnazijos komanda apdovanoti kelione į pramogų parką TARZANIJA. Antros ir trečios vietos laimėtojai - Alytaus Adolfo Ramanausko Vanago ir Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos - dovanų gavo marškinėlius su Lietuvos simbolika.
Išskirtinio dėmesio sulaukė jauniausia renginio dalyvė penktos klasės mokinė Simona iš Simno gimnazijos. Renginio organizatoriai mergaitę pasveikino ir įteikė marškinėlius su Lietuvos simbolika.Daugiškis Tomas Stasionis įveikė vienas visą estafetinio bėgimo maršrutą! Iniciatyvą parodžiusio Tomo pavyzdys tik liudija, kad šis renginys dar gali įgyvendinti daug naujų ir prasmingų idėjų.
Daugų Vlado Mirono gimnazijos informacija
Nuotraukos Karolinos Jakubavičiūtės (Iag, Daugų Vlado Mirono gimnazija)

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos