Jungiamos elektros sirenos

  • Paskelbė :
  • Paskelbta: 2014-04-08
  • Kategorija: Renginiai

Dėl perspėjimo sistemos patikrinimo

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 22 d. nutarimą Nr. 1384 „Dėl perspėjimo ir informavimo sistemos techninio patikrinimo", šių metų balandžio 16 d. bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas, kurio metu 11 val. 52 min. visoje šalyje bus jungiamos elektros sirenos.

Patikrinimo metu 11 val. 55 min. per Lietuvos nacionalinę televiziją, Lietuvos radijo 1-ąją ir 2-ąją bei radijo FM-99 programas bus skelbiama informacija gyventojams. Prašome gyventojus, išgirdus sirenų garsus, įsijungti televizorius arba radijo imtuvus ir išklausyti perduodamą informaciją.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įgyvendindamas projektą „Gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų tiekėjų tinklų infrastruktūrą, sistemos sukūrimas", įdiegė gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, užtikrinančią gyventojų perspėjimą ir informavimą apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją trumpaisiais pranešimais tiesiogiai į gyventojų mobiliuosius telefonus. Šio patikrinimo metu gyventojai bus informuojami ne tik per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus, bet ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija. Perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų įjungimo pradžia t. y. 11.52 val. ir tęsis iki 12.03 val. Pranešimai bus kartojami kas 1 min. Rekomenduojame visiems gyventojams nustatyti savo telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui ir pasirūpinti, kad tai padarytų jūsų artimieji. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tinklapyje adresu www.vpgt.lt, taip pat Alytaus rajono savivaldybės internetiniame tinklapyje adresu www.arsa.lt (GYVENTOJŲ PERSPĖJIMO IR INFORMAVIMO SISTEMA).

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos