Dviračių vairuotojų egzaminas 2018

  • Paskelbė : Jurga Diksienė
  • Paskelbta: 2018-06-12
  • Kategorija: Aktualijos

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet birželio 8 dieną Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijoje penktokai laikė dviračių vairuotojų egzaminą, kad gautų dviračių vairuotojų pažymėjimą. Šis egzaminas buvo iš dviejų dalių: teorinės ir praktinės. Mokinius egzaminavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės vyresnysis tyrėjas Marius Vilkelis ir specialistė Ligita Baltrušaitenė, žmogaus saugos mokytoja Rasa Aleksandravičienė, kūno kultūros mokytoja, metodininkė Marina Juonienė ir kūno kultūros mokytojas Algis Cincilevičius.

       
Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu, priekyje baltos šviesos žibintas, gale turi būti raudonos šviesos žibintas ar atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai. Važiuojant keliu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba segėti atšvaitus. Tiek dviračio vairuotojai, tiek dviračio keleiviai iki 18 metų, važiuodami keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims tai daryti tik rekomenduojama. Dviračių vairuotojai privalo laikytis kelių eismo taisyklių. Šiuos reikalavimus turi žinoti kiekvienas dviratininkas ir, žinoma, dviračius perkantys ir atsakingi už savo vaikų elgesį - tėvai.

Egzaminą stebėję pareigūnai pasveikino visus išlaikiusius, įteikė dovanų, palinkėjo sėkmės keliuose. Akcentavo, kad būtina gerbti visus šalia esančius eismo dalyvius, saugoti savo ir kitų gyvybę, būti atidiems ir neužmiršti, kad Kelių eismo taisyklės galioja visiems.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos