Laisvės gynėjų diena

  • Paskelbė : Jurga Diksienė
  • Paskelbta: 2018-01-12
  • Kategorija: Renginiai

Šiandien Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos ir  vaikų darželio  langai nušvito nuo žvakių šviesos, o po kelių minučių visa bendruomenė  susibūrė prie laužo gimnazijos kieme, kuris  priminė mums  tragiškus įvykius Vilniuje 1991 metais. Sugiedojome Tautišką giesmę. Išklausę prasmingus direktoriaus Almanto Jakimavičiaus prisiminimus apie Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę šiandienai, tylos minute pagerbėme žuvusius.

Gimnazistės Gabija ir Greta priminė, kad Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per šimtai taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14 laisvės gynėjų. Televizijos bokštas buvo užimtas. Užgrobusi radijo ir televizijos pastatus tankų kolona važiavo prie Aukščiausiosios Tarybos rūmų. Šaltą 1991 metų sausio 13-osios naktį čia degė laužai ir budėjo susirinkę apie 20 tūkst. parlamento gynėjų; jie giedojo „Marija, Marija“, meldėsi, dainavo. Minios pulti kariuomenė nesiryžo. Taigi Sausio 13-ji yra ir pergalės diena.

Mes visi susikabinę rankomis, dainavome prie laužo. Skambėjo: Kur bėga Šešupė, Tėvyne dainų ir artojų ir Sausio 13- osios himnu tapusi Laisvė.

Norime palinkėti Lietuvai amžinai išlikti laisvai, nuo niekieno nepriklausomai. Daugelis gal net nežino, kaip gyventa nelaisvėje, bet supranta, kad laisvė yra svarbiausia.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos