Rinkime geriausią KNYGĄ...

  • Paskelbė :
  • Paskelbta: 2012-01-03
  • Kategorija: Renginiai

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas trijose kategorijose - Metų knygą vaikams, Metų knygą paaugliams ir Metų knygą suaugusiesiems.

Knygos vaikams:

Kęstutis Kasparavičius. „Mažoji žiema“ (Nieko rimto);

Vytautas V. Landsbergis. „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ (Dominicus Lituanus);

Violeta Palčinskaitė. „Muzika troliui“ (Nieko rimto).

Knygos paaugliams:

Gintarė Adomaitytė. „Paklydusi pasaka“ (Gimtasis žodis);

Akvilina Cicėnaitė. „Mano tėtis ir kiti nesusipratimai“ (Alma littera);

Gendrutis Morkūnas. „Iš nuomšiko gyvenimo“ (Nieko rimto).

Knygos suaugusiesiems:

Alfonsas Andriuškevičius. „Vėlyvieji tekstai“ (Apostrofa);

Romualdas Granauskas. „Trys vienatvės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla);

Sigitas Parulskis.„Prieš mirtį norisi švelnaus“ (Alma littera);

Undinė Radzevičiūtė. „Baden Badeno nebus“ (Baltos lankos);

Kristina Sabaliauskaitė. „Silva Rerum II“ (Baltos lankos).

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje 2012 metų vasario mėnesį. Prizų gali tikėtis ir burtų keliu atrinkti balsavime dalyvavę skaitytojai bei grupes akcijoje dalyvauti organizavę mokytojai ir bibliotekininkai.

Jau apsisprendusius, kam atiduosite savo balsą, kviečiame balsuoti svetainėje http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1852296295 arba elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt. Galima siųsti ir laišką adresu „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT - 01504 Vilnius. Atostogos – puikus metas ką nors įdomaus ir prasmingo nuveikti. Pavyzdžiui, skaityti ir padėti išrinkti geriausią 2011 metų knygą‼ Šioje jau tradicija tapusioje akcijoje mūsų gimnazija dalyvauja nuo pat jos atsiradimo – 2005 metų. Kasmet bibliotekininkės pasirūpina (dalyvauja projekte, pateikia paraišką), kad akcijos knygos pasietų MUS. Šie metai ne išimtis. Taigi ateikite į biblioteką, pasiimkite knygą, skaitykite, tobulėkite, balsuokite...

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos